Trhy v Třebechovicích p. O. dlouhodobě chyběly, a tak se v r. 2018 rozhodlo sdružení nezávislých kandidátů My pod Orebem, že trhy uskuteční.

Nápad zrealizovaly Jana Jandíková a Bc. Martina Andrysová a ve svém volném čase organizovaly trhy přibližně každý měsíc tam, kde jim byly dveře otevřeny. Nejdříve v bývalé prodejně Keramo na Masarykově náměstí, poté na zahradě manželů Jandíkových v ul. Šárovcova a chvíli také u kavárny Cafe Donato na náměstí.

Cílem trhů je nakoupit a prodávat zdravé, nejlépe domácí výrobky a podpořit tak blízké farmáře a rukodělné osoby. Důležitým záměrem trhů je potkat se a sousedsky spolu pobýt, popovídat si u šálku dobrého čaje či kávy a domácího zákusku.

Aby mohli své vlastní výrobky a domácí přebytky prodávat lidé, kteří nevlastní k tomuto živnostenské oprávnění, bere si pod svá křídla trhy třebechovická nezisková organizace, Klíč k tvořivosti, z. ú., která je oprávněna vyrábět a prodávat téměř cokoliv, na co si vzpomenete.

Novinkou roku 2022 se stávají i prostory pro sousedské trhy. Manželé Novotní, členové sdružení My pod Orebem, nabídli svoji prvorepublikovou továrnu zvanou Kachlička. V sobotu 12. 11. 2022 to bude poprvé, co se na její půdě trhy uskuteční.

Přijďte tedy posedět u dobré kávy a domácích rohlíčků, nakoupit nebo prodat farmářské potraviny a domácí výrobky a podpořit tak nejen své zdraví, ale i radost v žití na maloměstě.

 

Trhy

Sousedské trhy na Kachličce 12. 11. 2022

Máte-li zájem o maso z malých farem,  1) podívejte se zde (pozor, kromě kuřecího masa!) 2) zapište si, co chcete objednat 3) napište nám to do  formuláře a odešlete 4) my se Vám ozveme.  Pokud máte nejasnosti, napište nám také a společně nalezneme řešení.  
Celý článek

Klíč k tvořivosti, z. ú.

Jiráskova 1301
Třebechovice pod Orebem
503 46
+420 604 213 911 info@klic-k-tvorivosti.cz
Vytvořeno službou Webnode